روزنامه پیام زمان
  •  info@payamdaily.ir

  •  02632530055

  •   09123481560

روزنامه,پیام زمان,روزنامه پیام زمان,اخبار,امروز
ادمین ۳ شهریور ۱۳۹۸ در ۱۰:۵۴ ق٫ظ خبر قبلی خبر بعدی

وزیر نیرو روز گذشته در کرج مهم ترین شاخص توسعه یافتگی را توان همکاری های درون سازمانی و بین سازمانی دانست و گفت: اساس را بر کارکردن سازمان های مرتبط با هم بگذارید؛ چراکه در سایه این همکاری ها، مشکلات نمایان و در نتیجه قابل رفع می شوند.

به گزارش پیام آشنا، در نخستین روز هفته دولت، وزیر نیرو در آیین افتتاح مرکز پایش و کنترل بر خط کیفیت منابع آب شرکت آب منطقه ای البرز گفت: مهم ترین شاخص توسعه یافتگی این است که توان ما برای با هم کار کردن درون سازمان و با سازمان های دیگر به چه میزان است.
رضا اردکانیان با تاکید بر اینکه گاهی به اشتباه تصور می شود که نمی خواهیم، اما واقعیت این است که بلد نیستیم با یکدیگر کار کنیم افزود: اساس را بر کارکردن سازمان های مرتبط با هم بگذارید؛ چراکه در سایه همکاری ها مشکلات نمایان و در نتیجه قابل رفع می شوند.

به منظورپیشگیری از آلودگی آب شرب تهران و کرج؛
کیفیت آب رودخانه های کرج و طالقان لحظه ای رصد می شود
به گفته کارشناسان آب منطقه ای البرز، مرکز پایش و کنترل بر خط کیفیت منابع آب یاWater resources quality monitoring center ، با هدف جلوگیری از آلودگی آب شرب تهران و البرز و به منظور رصد پارامترهای کیفی آب رودخانه های کرج و طالقان تأسیس و راه اندازی شد.
عملیات اجرایی فاز اول این طرح در تاریخ ۴ مرداد ماه ۹۷ با اعتباری بالغ بر ۱۳۹۰۰ میلیون ریال آغاز شد و علی رغم مشکلات موجود از جمله تغییرات نرخ ارز و تحریم های اعمال شده در سال ۹۷، در تاریخ ۳ مرداد ۹۸ به اتمام رسید.
در فاز نخست این طرح، سه ایستگاه پایش کیفی بر رودخانه کرج و یک ایستگاه بر رودخانه شاهرود(طالقان) احداث و راه اندازی شد و هم اینک اطلاعات کیفی این ایستگاه ها به صورت لحظه ای به این مرکز ارسال و بر اساس دستورالعمل و شرح وظایف این مرکز تجزیه و تحلیل شده و نتایج اعلام می شود.
پارامترهایی که در این ایستگاه ها سنجش می شوند با توجه به شرایط رودخانه انتخاب شده اند و تکنولوژی سنسورها و نوع پارامترهای منتخب سبب شده که جزو مدرن ترین ایستگاه های پایش کیفیت آب در سطح کشور باشند.
در برخی از ایستگاه های پایش کیفیت آب، دستگاه نمونه بردار به منظور امکان نمونه برداری از پارامترهایی که امکان سنجش آنلاین آن ها وجود ندارد (مثل فلزات سنگین، سموم و…)، در تمام ساعات شبانه روز نصب شده است. این دستگاه در دو ایستگاه بیلقان(رودخانه کرج) و طالقان (رودخانه شاهرود) نصب شده است.
در تمامی ایستگاه ها دوربین خارجی (تصویربرداری از رودخانه) و دوربین داخلی (داخل کانکس) تعبیه شده و تصاویر به صورت لحظه ای برداشت می گردد.
پس از تجزیه و تحلیل اطلاعات در صورتی که پارامتر های کیفی بیش از حد مجاز باشند از دو طریق سنجش آزمایشگاهی و سنجش پرتابل، راستی آزمایی صورت می گیرد و در صورت تائید نتایج ایستگاه پایش، گزارشی اضطراری تهیه شده و از طریق مدیرعامل به اطلاع ارگان های ذیربط رسانده می شود.
در صورتی که نتایج پایش کیفی بیش از حد مجاز نباشد نیز طبق روال معمول گزارش های دوره ای تهیه و در اختیار مدیرعامل قرار می گیرد و مبنای تهیه گزارش های تحلیلی می شود.

وزیر نیرو در مسجد روستای سعیدآباد ساوجبلاغ خبر داد؛
فروش دو میلیارد کیلووات ساعت انرژی به کشورهای همسایه
وزیر نیرو از فروش دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون کیلووات ساعت انرژی به کشورهای همسایه خبر داد.
رضا اردکانیان در حاشیه افتتاح طرح آبرسانی به ۲۲ روستای استان البرز و با حضور در جمع نمازگزاران روستای مسجد سعیدآباد شهرستان ساوجبلاغ با اشاره به اینکه در سال جاری با افزایش تولید برق و مدیریت مصرف انرژی توانسته‌ایم حداکثر صادرات انرژی به کشورهای همسایه را عملیاتی کنیم افزود: فروش دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون کیلووات ساعت انرژی به کشورهای همسایه دستاورد مهمی است که برای تامین ارز مورد نیاز کشور نیز منبع مهمی خواهد بود.
وی با اشاره به اجرای ۶۵۲ پروژه وزارت نیرو در استان البرز با اعتباری بالغ بر ۱۱ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان اظهار کرد: تا اکنون به طور متوسط این طرح‌ها ۳۴ درصد پیشرفت داشته اند که امیدواریم تا پایان دولت دوازدهم تعدادی از آن‌ها به بهره‌برداری برسند.
وی از شکسته شدن رکورد مدیریت برق در کشور در تابستان امسال خبر داد و گفت: در پیک تابستان ۹۸ موفق شده‌ایم برای نخستین بار با اجرای ۱۱ برنامه مدیریت مصرف حدود سه هزار و ۸۰۰ مگاوات در مصرف برق کشور صرفه‌جویی کرده و تابستان امسال را بدون خاموشی سپری کنیم.
وزیر نیرو با تاکید بر اینکه در مدت زمان فعالیت دولت تدبیر و امید حدود ۱۰ هزار و ۲۰۰ روستای کشور به شبکه آبرسانی سالم و پایدار وصل شده است، عنوان کرد: با تلاش‌های صورت گرفته طی ۶ سال اخیر بیش از ۶.۷ میلیون نفر از جمعیت روستایی کشور از نعمت آب شرب پایدار برخوردار خواهند شد.
وی با اشاره به اینکه تا پایان امسال ۲۲۷ پروژه بزرگ صنعت آب و برق در کشور به بهره‌برداری می‌رسد ادامه داد: این طرح‌ها شامل ۱۰ سد بزرگ در ۹ استان، دو هزار هکتار شبکه آبیاری و زهکشی در ۹ استان، آبرسانی به یک هزار و ۱۲۴ روستا در ۲۸ استان کشور و… خواهد بود.
اردکانیان افزود: همچنین با برنامه‌ریزی صورت گرفته تا پایان امسال ۳۹ تصفیه‌خانه فاضلاب در ۱۲ استان، ۱۲ تصفیه‌خانه بزرگ آب در ۹ استان و همچنین سه هزار مگاوات ظرفیت نیروگاهی جدید در ۱۳ استان به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی با تاکید بر اینکه تا پایان امسال ۳۳ هزار میلیارد تومان پروژه بزرگ صنعت آب و برق افتتاح خواهد شد افزود: وزارت نیرو در سال جاری، عملیات اجرایی ۲۲ پروژه جدید در صنعت آب و برق از جمله هشت نیروگاه حرارتی، پنج تصفیه خانه بزرگ فاضلاب و سه تصفیه خانه بزرگ آب را با اعتباری بالغ بر ۴۳ میلیارد تومان آغاز خواهد کرد.

وزیر نیرو در بازدید سرزده از اداره برق ساوجبلاغ؛
مردم به هنگام مراجعه به ادارات معطل نشوند
وزیر نیرو گفت: وسواس کاری در سیستم باید به گونه‌ای باشد که مردم به هنگام مراجعه به ادارات معطل نشوند و در این میان کارکنانی که به هر دلیل توان مواجهه با مردم را ندارند باید شناسایی شوند.
رضا اردکانیان در ادامه سفر خود به استان البرز، با حضور سرزده در اداره برق شهرستان ساوجبلاغ با مشترکان مراجعه کننده و کارکنان این اداره درباره نحوه خدمات‌دهی به شهروندان دیدار و گفت‌وگو کرد.
وی در حاشیه بازدید سرزده از اداره برق شهرستان ساوجبلاغ بر ضرورت پاسخگویی مناسب به مردم تاکید کرد و افزود: سیستم بایستی به گونه‌ای باشد که درخواست و مطالبه مراجعه کنندگان در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخ داده شود.
اردکانیان با بیان اینکه روش کار، برنامه‌ریزی و ضوابط باید به گونه‌ای باشد که مردم احساس خستگی و بطالت وقت نکنند، گفت: صنعت برق به طور کاملا مستقیم تمام رزق و روزی خود را از مردم دریافت می‌کند.
وی گردش مالی سالانه صنعت برق را ۲۳ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: تقریبا ۱۰۰ درصد این مبلغ از مردم دریافت می‌شود و این مبالغ صرف ایجاد شبکه‌های برق و یا احداث نیروگاه می‌شود.
وزیر نیرو خطاب به مدیرعامل شرکت توزیع برق استان البرز گفت: وسواس کاری در سیستم باید به گونه‌ای باشد که مردم به هنگام مراجعه به ادارات معطل نشوند و در این میان کارکنانی که به هر دلیل توان مواجهه با مردم را ندارند باید شناسایی شوند.
وی در پایان تاکید کرد: باید افرادی با خلوص نیت که خود را بدهکار به مردم می‌دانند، پشت گیشه‌های پاسخگویی به مراجعات مردمی مستقر شوند.

با حضور وزیر نیرو انجام شد؛
افتتاح پنج طرح آبرسانی و فاضلاب در البرز
با حضور وزیر نیرو، پنج طرح آبرسانی و فاضلاب نیز با اعتباری بالغ ‌بر ۸۵۵ میلیارد ریال در حوزه آبفای شهری البرز به بهره‌برداری رسید.
طرح آبرسانی و انتقال آب از پکیج تصفیه‌خانه شهر جدید هشتگرد به فاز هفت این شهر شامل بهره‌برداری از دو مخزن ذخیره آب با مجموع ۱۵ هزار متر مکعب و ۱۵ هزار متر شبکه اصلی و توزیع، طرح آبرسانی به کمالشهر شامل بهره‌برداری از یک مخزن ذخیره ۵۰۰۰ متر مکعبی و ۵۰۰۰ متر خط انتقال و توزیع و همچنین حفر و تجهیز ۱۶ حلقه چاه با آبدهی ۱۳ هزار و ۸۰۰ متر مکعب در شبانه‌روز از جمله طرح‌های افتتاح شده توسط وزیر نیرو در روز گذشته بود.
خط انتقال آب ۵۰۰۰ متری از تصفیه‌خانه آب شماره ۲ کرج به رجایی‌شهر و مهرشهر با ظرفیت انتقال ۲۰۰ لیتر برثانیه و ۷۰ کیلومتر شبکه جمع‌آوری فاضلاب در کرج بزرگ، شهر جدید هشتگرد و نظرآباد دو طرح دیگری بود که دیروز به بهره‌برداری رسید.