روزنامه پیام زمان
  •  info@payamdaily.ir

  •  02632530055

  •   09123481560

روزنامه,پیام زمان,روزنامه پیام زمان,اخبار,امروز
ادمین ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ در ۵:۰۰ ب٫ظ خبر قبلی خبر بعدی

شهبازی در بازدید از روند سازی آماده سازی اردوگاه ماده ۱۶ استان که روز سه شنبه ۱۰ فروردین صورت گرفت، با اشاره به اینکه البرز تنها استانی در کشور بود که فاقد اردوگاه ماده ۱۶ بود گفت: البته سال های گذشته تلاش هایی برای ایجاد این امکان مهم صورت گرفته ولی بی نتیجه ماند و به تاخیر افتاد.
وی در ادامه تشریح کرد: اواخر سال ۹۹ یک عزم و اراده استانی شکل گرفت و در نهایت نتایج قابل قبولی داشت تمامی دستگاه ها و نهادهای مرتبط در استان دست به دست هم دادند و برای راه اندازی اردوگاه ماده ۱۶ استان بسیج شدند.
شهبازی گفت: راه اندازی این کمپ یک مطالبه جدی مردمی است چراکه برای جمع آوری و ساماندهی معتادان متجاهر از اماکن عمومی، این مکان از اهمیت بالایی برخوردار است.
استاندار البرز تصریح کرد: سال گذشته طی هماهنگی، تعامل و انسجام بین مسئولان مربوطه در استان، در ۲ مرحله اقدام به جمع آوری معتادان متجاهر از سطح شهرهای البرز شد و حدود هزار و ۵۰۰ نفر جمع آوری و غربالگری شدند.
وی گفت: این اقدام رضایتمندی مردم و زیباسازی چهره شهر و امنیت بلحاظ کم شدن جرائم خرد را در پی داشت.
وی گفت: نتیجه بخشی این ۲ مرحله عملیات، عزم ما را برای تسریع در راه اندازی اردوگاه ماده ۱۶ جزم تر کرد، اقدامات خوبی صورت گرفت و مکانی که در نظر گرفته شده با هماهنگی دستگاه های مربوطه در حال اماده سازی است.
استاندار البرز گفت: مقرر شد که تا پایان فروردین ماه امسال بخشی از این اردوگاه به سپاه پاسداران استان تحویل داده شود تا نسبت به پذیرش معتادان متجاهر اقدام شود.
شهبازی در پایان گفت: البرز، استانی مهاجرپذیر است و اگر مدیریت صحیحی در حوزه کنترل آسیب های اجتماعی صورت نگیرد، تبعات بدی را همراه دارد از این رو به جد درصدد اتخاذ تدابیر لازم و ایجاد بسترها و زیرساخت های مناسب هستیم.