روزنامه پیام زمان
  •  info@payamdaily.ir

  •  02632530055

  •   09123481560

روزنامه,پیام زمان,روزنامه پیام زمان,اخبار,امروز
ادمین ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ در ۴:۳۷ ب٫ظ خبر قبلی خبر بعدی

مدیرکل ورزش وجوانان استان البرز با تشریح اهم اقدامات دولت تدبیر وامید در حوزه ورزش وجوانان گفت: رشد قابل توجه سازمان های مردم نهاد جوانان،افزایش باشگاه های خصوصی و توجه ویژه به توسعه ورزش در بافت روستایی از نقاط قوت عملکرد ۸ ساله دولت در البرز بوده است.

به گزارش پیام آشنا، مجتبی جانعلی تصریح کرد: از حیث ورزشکاران سازمان یافته از ۱۰۴ هزار نفر در سال ۹۲ به رقم ۱۴۲ هزار ورزشکار رسیده ایم که رشدی ۴۰ درصدی را نشان می دهد.

وی در حوزه ایجاد باشگاه های خصوصی در استان گفت: در این بخش با تلاش اداره کل ورزش وجوانان و همراهی سرمایه گذاران تعداد باشگاه ها از عدد۶۹۷ در سال ۹۲ به  رقم ۱۷۷۲ باشگاه رسیده است و ما در این بخش شاهد یک رشد دو ونیم برابری هستیم.

مدیرکل ورزش وجوانان استان البرز با اشاره به مدال های کسب شده البرزی ها در میادین برون مرزی وبین المللی گفت: این عدد درآغار سال دولت تدبیر ۵۰ بوده  ودر سال ۹۹ به رقم ۳۵۵ رسیده است.

جانعلی در ادامه با تشریح عملکرد این سازمان در زمینه ایجاد خانه های ورزش روستایی گفت: در حالی که در سال ۹۲ در این بخش اقدامی صورت نگرفته  بود اما در طی سال های اخیر گام های خوبی در این بخش برداشته شد و در حال حاضر استان البرز دارای ۱۰۸ خانه ورزش روستایی است و توانسته ایم با محوریت این خانه ها ورزش را در بافت روستایی توسعه و رونق دهیم ضمن آنکه اماکن ورزشی روستایی از ۲ عدد در سال ۹۲ به ۲۶ فضا در سال ۹۹ رسیده است.

وی به افزایش چشمگیر سازمان های مردم نهاد حوزه جوانان در البرز پرداخت و گفت: در این بخش از عدد ۳ سمن در سال ۹۲ به رقم قابل توجه و چشمگیر ۲۰۵ سازمان مردم نهاد رسیده ایم و البرز را به عنوان استانی پیشتاز مطرح کرده ایم.

این مسئول ادامه داد: همچنین در حوزه جوانان ودر پرداخت وام ازدواج نیز استان رشد چشمگیری داشته و اعطای تسهیلات ازدواج در سال ۹۹ به رقم بیش از ۳۲ میلیارد تومان رسیده است.

جانعلی سرانه فضای روباز وسرپوشیده ورزشی البرزرا در سال ۹۲ به ترتیب ۲۷  و۱۷ سانتی متر عنوان کرد و گفت: این عدد در سال ۹۹ به ۳۰  و۲۱سانت متر رسیده است.

مدیرکل ورزش وجوانان استان البرز به عملکرد ورزش استان در سال ۹۹ نیز اشاره کرد و گفت:در ایام کرونا تلاش کردیم تحرک و نشاط خانواده ها به دلیل دوری از ورزش حفظ بشود ودر این راستا پویش ها و مسابقات متنوعی را در بستر فضای مجازی برگزار کردیم.

مجتبی جانعلی در پایان افزود: در اکثر رشته های ورزشی ما در فضای مجازی مسابقات خوبی را برگزار کردیم و بعضا این مسابقات در سطح ملی وبین المللی بوده است.

وی به تحولات حوزه عمرانی در سال جاری اشاره کرد و گفت: در سال جاری تکمیل و جذب اعتبارات عمرانی برای پروژه ها یکی ازمحورهای کاری ما بوده و در این ارتباط با مساعدت وزیر ورزش وجوانان توانستیم اعتباری ۱۵ میلیاردی را برای تکمیل شاخص ترین پروژه استان یعنی سالن ۶ هزار نفری کرج تخصیص یافت.

جانعلی ادامه داد: با اختصاص اعتبار لازم مجدد پیمانکار برای این پروژه تعریف شده و تلاش داریم تا پایان دولت تدبیر وامید این فضای ورزشی مهم را به بهره برداری برسانیم.

وی با تبریک سال نو به همه مردم ایران والبرزی ها گفت: امیدوارم سال آینده شاهد ریشه کنی کرونا و عادی شدن شرایط باشیم تا ورزش نیز بتواند به روزهای پررونق وفعال خود بازگردد.