روزنامه پیام زمان
  •  info@payamdaily.ir

  •  02632530055

  •   09123481560

روزنامه,پیام زمان,روزنامه پیام زمان,اخبار,امروز
ادمین ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ در ۹:۳۴ ق٫ظ خبر قبلی خبر بعدی

بخش دوم
مدیرعامل شرکت گاز استان البرز هفته گذشته در گفت و گو با پیام آشنا، افزایش بهره وری را معلول برند شدن سازمان های دولتی دانست و بر تغییر ساختاری و سیستمی این سازمان ها برای دستیابی به توسعه و افزایش کیفیت زندگی تمام افراد جامعه تاکید کرد.
این مسئول در ادامه این گفت و گو، علاوه بر تعریف برند، تقویت زیرساخت ها را نخستین گام برای ایجاد برند دانست و به تشریح اقدامات شرکت گاز استان درراستای تقویت زیرساخت ها پرداخت که در ادامه می خوانید:
دکتر حسین تقی نژاد برند را یک لوگو تعریف می کند که با ایجاد تمایز، برتری را به عینیت می رساند “اولین بار این مفهوم در غرب زمانی به کار رفت که گله داران، برای متمایز کردن دام خود با علامت های خاصی بر آنها داغ می گذاشتند”.
این مسئول با اشاره به اینکه امروزه برخی معتقدند برندها در حال تبدیل به مذهب هستند و پرستندگانی یافته اند می گوید “شرکت گاز البرز برای برند شدن باید خدمات را به نحوی ارائه دهد که در یک سازمان مشابه قابل ارائه نباشد. وظیفه ما این است که انشعاب را به درب خانه ها برسانیم، رگلاتور ببندیم، کنتور نصب کنیم و گاز را در خانه مشتری تحویل دهیم. پس از آن هم اگر کاری باشد، گاز قطع شود، رگلاتوری قطع شود، یا از نظر ایمنی مشکلی ایجاد شود، شبانه روزی انجام وظیفه می کنیم. از آنجا که به جز ما، ارائه دهنده ی دیگری برای گاز وجود ندارد، اگر بخواهیم به عنوان یک شرکت دولتی برند باشیم و متفاوت، همان گونه که قبلا اشاره کردم، باید خدمات را با محبت و مهربانی ارائه دهیم”.
تقی نژاد درباره چگونگی تبدیل یک شرکت دولتی به برند گفت “نکته مهم این است که مشترکان تا چه اندازه از خدمات ما لذت می برند؟ مشترک باید اطمینان داشته باشد که گاز اصلا قطع نمی شود و هنگامی که مشکلی پیش بیاید در حداقل زمان ممکن آن را برطرف می کنیم “.
او با تاکید بر اینکه برای برند شدن باید زیرساخت ها را تقویت کرد، بر ایمنی افزود و منابع انسانی را توانمند کرد، درباره اقدامات شرکت گاز استان البرز می گوید “از ابتدای تشکیل شرکت گاز استان البرز که ۴ سال از آن می گذرد، ۶ ماه در فاز شناخت بودم و همکاران، وضع موجودِ شرکت و استان را از ابعاد مختلف شناسایی و تبیین کردم. استان البرز از جذابیت های خوبی برخوردار است و به دلیل هم جواری با تهران، در معرض سرمایه گذاری های روزافزون قرار دارد. اما در بررسی های ۶ ماه نخست کارم، به این نتیجه رسیدم که در سال های گذشته، با کوچکترین نم باران یا برف، در بسیاری از مناطق حتی در کرج با قطعی گاز مواجه می شدیم. در شمال و غرب کرج همیشه افت فشار گاز داشتیم. لذا برنامه های گذر از زمستان را طراحی کردیم؛ در بسیاری از ایستگاه ها، رگلاتورها را تغییر دادیم، ظرفیت ایستگاه ها را بالا بردیم، در بسیاری جاها سایز خطوط را افزایش دادیم و در این ۴ زمستانی که سپری کردیم هیچ گونه قطعی گاز نداشتیم حتی در برف شدید دو سال پیش، برق و آب قطع شد اما گاز نه.
از سوی دیگر، دریافتیم که استان البرز در پایان خط انتقال قرار دارد و گاز از تهران وارد منطقه البرز می شود؛ سه ایستگاه هم در جنوب کرج داریم که گازمان را از آنها دریافت می کنیم و معمولا در شمال و غرب استان مشکل داشته ایم. در نتیجه پیشنهاد دادیم یک خط انتقال از بویین زهرا به کرج به طول ۷۰ کیلومتر با سایز ۳۶ اینچ احداث شود که طبق اعلام قبلی انشاءالله در نیمه نخست سال ۹۸ آغاز می شود. و با افتخار عرض می کنم علی رغم اینکه بسیاری از سازمان ها مشکل اعتباری دارند، ۷۰ کیلومتر لوله ۳۶ اینچ را خریداری و دریافت کرده ایم و بخش نخست پروژه عملا آغاز شده است که یک خط انتقال راهبردی با نگاه ۵۰ ساله برای تامین گاز استان در سه بخش صنعت، کشاورزی و خانگی است.
همچنین برای ارائه خدمات لذت بخش، در استانی که حتی یک متر نقشه GIS نداشتیم، ۸۰ درصد شهر کرج با رویکرد بهره برداری به Geographical Information System یا سیستم اطلاعات جغرافیایی مجهز شده است و بنا داریم که در آینده ای نزدیک با اپلیکیشن های جدید، به مشترکان خدمات به هنگام و سریع ارائه دهیم. با این امکان تازه، در زمان حوادث می توانیم با سرعت بیشتر و کیفیت بهتر وارد عمل شویم و با بحران ها مقابله کنیم که در چند موردی که پیش آمد، همکارانم بسیار خوب اقدام کردند.
تقی نژاد در ادامه با اشاره به اینکه استفاده از سوخت مایع نه از نظر اقتصادی برای کشور مقرون به صرفه است و نه از نظر زیست محیطی، گفت: در گازرسانی به صنایع، ۱۴۶ واحد جدید را گازرسانی کردیم که پیش از این از گاز مایع استفاده می کردند. همچنین، بخشی از مصرف کنندگانِ بخش خانگیِ سوخت مایع از گاز بهره مند شده اند؛ گازرسانی به ۱۵ روستا در طالقان انجام شده، به ۳۸ روستا در حال انجام است – البته هنوز ۲۵روستا در طالقان فاقد گاز هستند. فاز یک گازرسانی به جاده چالوس از پایین سد از روستای کندر آغاز شده و بالای سد هم قرار است از محور جوستان در امتداد بالا طالقان گازرسانی شود. پیمانکار فاز نهایی گراب به گچسر که ۵۵ کیلومتر طول دارد، نیز انتخاب شده و به زودی کار خود را شروع می کند تا گازرسانی به ۴۰ روستای بالای سد انجام شود.
البته آنچه که انجام شد، وظیفه ماست و برایش تبلیغ نمی کنیم نکته این است که آیا می توانیم عملکردمان را بهبود بخشیم…
پایان بخش دوم